Rėmėjai

UAB Mantinga logo

SVIESAlogo melynas
logo

Mūsų draugai

suduvos gidas 
SKF

kulturos centras 

kalvarijos logo

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien632
mod_vvisit_counterVakar1527
mod_vvisit_counterŠią savaitę2159
mod_vvisit_counterŠį mėnesį27123
mod_vvisit_counterViso1715877Kviečiame į paminklo knygnešiams atidengimo iškilmes Kalvarijoje PDF Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 2014-09-12 07:25

2014 m. rugsėjo 13 d. 13 val. Kalvarijoje, prie  J.Basanavičiaus g. esančiame parkelyje, bus atidengtas ir pašventintas paminklas. Tai Kalvarijos krašto žmonių padėka šio krašto šviesuoliams: knygnešiams, daraktoriams, spaudos darbuotojams ir kitiems, išsaugojusiems lietuvišką žodį.

Labdaros ir paramos fondas „Sūduvos ateitis“, siekdamas įamžinti knygnešių ir spaudos darbuotojų atminimą, inicijavo paminklo Kalvarijos krašto knygnešiams pastatymą. Praėjusių metų rudenį Knygnešių parkelyje buvo pastatytas pamatas ir įleista kapsulė. Fondo atstovai ir savivaldybės vadovai atrinko skulptoriaus Zigmo Buterlevičiaus darbą, kuriame pavaizduota knyga ir iš jos pro spygliuotas vielas prasiveržiantis pažinimo simbolis - obuolys. Vėliau paminklinėse sienelėse bus įamžinti ne tik šio krašto knygnešiai, bet ir spaudos platintojai bei darbuotojai, kurie 1864-1904 metais buvo kalinami Kalvarijos kalėjime.

Paminklas sukurtas už piliečių bei įmonių lėšas, projekto partneriai Kalvarijos savivaldybė, Jungėnų pagrindinė mokykla bei Kalvarijos gimnazija.

Kviečiame dalyvauti paminklo atidengimo iškilmėse.


Atnaujinta Trečiadienis, 2017-02-08 21:37