mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠį mėnesį16294
mod_vvisit_counterViso818788

SKKL superfinaluose triumfavo Kalvarijos krepšinio ir Nemunaičių kvadrato komandos PDF Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 2017-03-17 18:29

IMG 3899Praėjusį penktadienį Kalvarijos gimnazijos sporto salėje finišavo Sūduvos krepšinio ir kvadrato lyga. Labdaros ir paramos fondo „Sūduvos ateitis“ iniciatyva organizuojamas projektas gyvuoja jau septintus metus. Jau keletas metų ši puiki idėja nesvetima ir Kazlų Rūdos savivaldybės mokyklų krepšinio ir kvadrato komandoms.

Šįmet dėl SKKL titulų į superfinalus Kazlų Rūdos savivaldybei atstovauti išvyko Plutiškių gimnazijos krepšinio ir kvadrato bei Kazlų Rūdos K. Griniaus gimnazijos krepšinio komandos.

Keturių finalinių varžybų maratonas turėjo prasidėti kvadrato dėl trečios vietos dvikova tarp Kalvarijos gimnazistų ir Kazlų Rūdos pagrindinės mokyklos komandų. Pastarajai neatvykus į numatytą akistatą, trečia vieta be kovos atiteko kalvarijiečiams.

Didysis finalas dėl pirmos vietos kvadrato aikštelėje vyko tarp Nemunaičių pagrindinės mokyklos ir Plutiškių gimnazijos ekipų. Sėkmingiau šias varžybas pradėjo plutiškiečiai, tačiau varžovai iš Kalvarijos rajono sugebėjo iki pirmo seto pabaigos ne tik išlyginti rezultatą, bet ir išplėšti pergalę. Atsirevanšuoti Plutiškių gimnazijos komandai antro seto metu nepavyko. Tiksliau rungtyniavę Nemunaičių pagrindinės mokyklos moksleiviai laimėjo ir antrą setą bei pirmąkart tapo SKKL kvadrato čempionais.

Krepšinio aikštėje rungtynėse dėl pirmos vietos kovėsi dar zoninėse varžybose išplėšę pergalę po pratęsimo prieš kazlųrūdiečius Plutiškių gimnazijos krepšininkai, kurie mėgino mesti iššūkį aikštės šeimininkams kalvarijiečiams. Lygiaverčių varžovų dvikova vyko tik pirmame kėlinyje. Puikiai jo metu pasirodė Plutiškių gimnazijos gretose rungtyniavusi mergina – E. Januševičiūtė, kuri pataikiusi tris tritaškius per pirmą atkarpą surinko 11 taškų, o kėlinukas tarp komandų baigėsi lygiosiomis 28:28.

Deja, plutiškiečiai nesusitvarkydami su gynybinėmis funkcijomis leido Kalvarijos krepšininkams rinktis gana lengvus taškus antrame kėlinuke. Aikštės šeimininkai netruko įgyti dviženklę taškų persvarą ir pirmą dvikovos dalį baigė pirmaudami 49:33. Nieko apčiuopiamo taškų skirtumo mažinimo klausimais Plutiškių gimnazistai nenuveikė ir antroje dvikovos pusėje. Rasdami nemažai erdvės po jų krepšiu kalvarijiečiai pranašumą tik didino ir po trijų kėlinukų pirmavo 75:52.

Solidžią persvarą Kalvarijos krepšininkai išlaikė paskutinės atkarpos metu ir laimėdami rungtynes 101:80 tapo SKKL krepšinio čempionais.

Mažajame finale, kovoje dėl trečios vietos susitiko Kazlų Rūdos K. Griniaus gimnazijos krepšininkai su Jungėnų pagrindinės mokyklos komanda. Šiame mače kazlųrūdiečiams neprireikė nei dešimties minučių, kad įgytų dviženklę taškų persvarą. Likus rungtyniauti kiek daugiau nei trims minutėms iki kėlinuko pabaigos, gimnazistai pirmavo 20:9, o jam pasibaigus, rezultatas švieslentėje buvo 25:17 Kazlų Rūdos komandos naudai.

K. Griniaus gimnazijos krepšininkai 6-8 taškų pranašumą laikė ir antro kėlinuko metu. Tik jo pabaigoje jungėniškiams pavyko šiek tiek priartėti ir komandos ilsėtis į didžiąją pertrauką išėjo rezultatui esant 45:40.

Trečio kėlinuko metu varžovams buvo pavykę sumažinti skirtumą ir iki vieno taško ir rodėsi, kad perimti iniciatyvai trūksta ne tiek jau ir daug, tačiau kėlinuko pabaigoje pora švystelėtų P. Dembinsko tritaškių Jungėnų krepšininkų svajones gniuždė. Po trijų atkarpų Kazlų Rūdos krepšininkai pirmavo 66:59. Negana to, K. Griniaus gimnazistai ketvirtame kėlinuke surengė tikrą spektaklį. Kazlų Rūdos krepšininkai buvo gerokai šviežesni, greitesni tiek prie savo, tiek prie varžovų krepšio. Ne vieną gimnazijos komandos ataką galingais dėjimais iš viršaus užbaigdavo E. Sederevičius, kuris per rungtynes apskritai vien tokiu būdu surinko 14 taškų. Sėkmingai vienam iš komandos lyderių talkino ir draugai. K. Griniaus gimnazijos komanda sutriuškino varžovus ir laimėdami dvikovą 102:74 užtikrintai iškovojo trečiąją vietą.

Komandas nugalėtojas bei prizininkes apdovanojo labdaros ir paramos fondo “Sūduvos ateitis” direktorė Birutė Kažemėkaitė ir steigėjas Vytenis Skilandis.